លោកជំទាវ ចម និម្មល ជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ នាយក ប្រតិបត្តិផ្នែកពាណិជ្ជកម្ម និងយុទ្ធសាស្រ្តអូស្រ្តាលី ដើម្បីស្វែង យល់ការហោះហើរ ត្រង់កម្ពុជា-ស៊ីដនី ដើម្បីជំរុញដល់វិស័យ ធុរកិច្ចប្រទេសទាំងពីរ
សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ៖ សេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា នឹងបន្តកំណើន បន្ថែមទៀតនៅ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ខណៈដែលការ វិនិយោគនៅកម្ពុជា បានបង្ហាញនូវ សញ្ញាវិជ្ជមាន ល្អប្រសើរ
អគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា សូមផ្សព្វផ្សាយលិខិត អញ្ជើញលេខ ០៨១០/២៥ អគរ ស្តី ពីការអញ្ជើញចូលរួមដោយផ្ទាល់ ឬចាត់តំណាង ចូលរួមសិក្ខា​ សាលា ផ្សព្វផ្សាយស្តីពី ការទូទាត់តាមមធ្យោបាយ អេឡិចត្រូនិក (e-Payment) របស់ អគ្គនាយកដ្ឋានគយ និង រដ្ឋាករកម្ពុជា
លោកប៉ាន សេរីចៅសង្កាត់អូរឬស្សី បានដឹកនាំក្រុមការងារ នាំយកគ្រឿងចក្រទៅធ្វើការជួសជុលផ្លូវចំនួន ៣ខ្សែ មានប្រវែងសរុប ១,០០០ ម៉ែត្រ
នៅព្រឹក នេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន៖ មន្ទីរព័ត៌មានមានតួនាទីសំខាន់ណាស់ ក្នុងការធានា ការទទួលបាន ព័ត៌មានត្រឹមត្រូវ ហើយ គ្រប់ជ្រុងជ្រោយ របស់ប្រជាពលរដ្ឋ ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាព ព័ត៌មាន និង សាធារណះ មតិ ក្នុងមូលដ្ឋាន
នៅព្រឹកនេះ កិច្ចប្រជុំ​ផ្សព្វផ្សាយ សារាចណែនាំ ស្តីពីច្បាប់ស្តីពីហិរញ្ញវត្ថុ សម្រាប់ការគ្រប់គ្រងឆ្នាំ២០២៥  របស់រដ្ឋបាលថ្នាក់ ក្រោមជាតិ
ពិធីបិទសន្និបាត ប្រចាំឆ្នាំ របស់រដ្ឋបាល រាជធានីភ្នំពេញ
ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត  ស សុខា បង្ហើបពីការ សិក្សាត្រៀមកែសម្រួលនីតិវិធី  និង លក្ខណៈសម្បត្តិក្នុងការជ្រើសរើសមេភូមិ  អនុភូមិ និង សមាជិកភូមិ  ទូទាំងប្រទេស
ព័ត៌មានថ្មីៗ: